POLECAMY BOGATĄ OFERTĘ OSPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO ELEKTRO-PLAST!

Firma Elektro-Plast powstała w 1980 roku i jest uznanym, polskim producentem osprzętu elektroinstalacyjnego. Firma posiada nowoczesny i bogaty park maszynowy oraz własne biuro konstrukcyjno-technologiczne z profesjonalną narzędziownią, pojemne zaplecze magazynowe i system dystrybucji. Dzięki inwestycjom w rozwój, w tym dzięki wprowadzeniu systemu zarządzania jakością ISO9001:2015 TUV RheinlandElektro-Plast może zaproponować najwyższej jakości produkty.

W ofercie Elektro-Plast znajdują się rozdzielnice wraz z akcesoriami, tablice licznikowo-rozdzielcze, obudowy i puszki. Ponadto Eletro-Plast specjalizuje się w produkcji zamocowań (uchwyty, opaski i kołki), a także dławnic kablowych i przepustów. W asortymencie znajdują się również zwijaki i przedłużacze, taśmy oznacznikowe, złączki, odgałęźniki, listwy, szyny i wsporniki montażowe. Ponadto oferowane są wtyczki, gniazda, przewody przyłączeniowe, łączniki i gniazda natynkowe oraz taśmy elektroizolacyjne.

Rozdzielnice Elektro-Plast

Elektro-Plast produkuje pełen przekrój rozdzienic. Pierwsza grupa to rozdzielnice hermetyczne w klasie IP65 NEO SERIES do użytku domowego i przemysłowego. Wśród których znajdują się rozdzielnice natynkowe RH, podtynkowe RHp, natynkowe łączone i akcesoria takie jak zamki, osłony i listwy. Następnie w ofercie znaleźć można rozdzielnice natynkowe RM I RNO do użytku wewnątrz pomieszczeń, przystosowane do plombowania i wyposażone w przetłoczenia dla łatwego wprowadzenia przewodów lub rurek elektroinstalacyjnych. Kolejne rozdzielnice serii Fala Line w wykonaniu natynkowym i podtynkowym do wnętrz, posiadają zamykaną obudowę przystosowaną do plombowania, z transparentną, przydymioną klapką lub mogą być wykonane w całości białe. Kolejną rodzinę stanowią rozdzielnice RNT i RNTO, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, przeznaczone do wewnątrz pomieszczeń. Kolejną serię stanowią zamykane, skrzynkowe, odporne na uderzenia  rozdzielnice natynkowe SRn i podtynkowe SRp. Ponadto warto wyróżnić rozdzielnice podtynkowe DARP serii Quiteline. Są to produkty o bardzo szerokim zastosowaniu, o przemyslanej konstrukcji i głębokości idealnie dostosowanej do potrzeb budownictwa mieszkaniowego. Rozdzielnice te mają wysoki poziom szczelności IP54, są odporne na uderzenia, funkcjonalne i co najważniejsze- bezpieczne. Osobną grupę produktów stanowią rozdzielnice multimedialne, przeznaczone do montażu podtynkowego lub natynkowego.

 

Dławiki Elektro-Plast

Wśród dławnic i przepustów kablowych produkcji Elektro-Plast wyróżniamy dławnice PG w klasie IP 68. Przeznaczone są one do uszczelniania przejść przewodów przez obudowy urządzeń elektrycznych. Wysoką jakość wykonania zapewnia wytrzymały, samogasnący materiał, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Następnie polecamy dławiki elastyczne Pe, które są przeznaczone do uszczelniania wejść przewodów o okrągłym przekroju do wnętrza urządzeń elektrycznych. Dławiki te dzięki wykonaniu z gumy są tańsze od dławnic z metalu czy tworzyw sztucznych, a dodatkowo cechują się odpornością na drgania, co zapewnia dużo pewniejsze  uszczelnienie. Kolejne to dławnice BDE, czyli elastyczne uszczelki przeznaczone do wprowadzania okrągłych kanałów kabli w urządzeniach elektrycznych. Uszczelki te są również odporne na wibracje kabla uszczelnionej rury, zapewniając ciągłe, solidne uszczelnienie. W ofercie Elektro-Plast znajdziemy także panele membranowe P-MB, czyli boczne przepusty do wprowadzania kabli nn. Są odporne na promieniowanie UV, działanie olejów oraz wysokie temperatury, a ich pokrywy posiadają stopień ochrony IP65 lub IP55. Montaż jest prosty i wygodny dzięki  są zaciskom mocującym. Oferujemy również przepusty dławiące typu TSSM i TSS, dzięki którym montarz przewodu odbywa się beznarzędziowo.

Wszystkie dławnice Elektro-Plast produkuje w konstrukcji zapobiegającej skręceniu się kabla wewnątrz i zapewniającej dużą wytrzymałość na zerwanie. Ponadto cechują się łatwością montażu, a szeroki wachlarz rozmiarów umożliwia mocowanie kabli o średnicy od 3mm do 44mm.

Puszki Elektro-Plast

Z oferty Elektro-Plast możemy przedstawić bogaty asortyment puszek instalacyjnych. Po pierwsze są to puszki i skrzynki do złącz odgromowych, przeznaczone do montażu podtynkowego w elewacji budynku. Poza funkcjonalnością i wysoką wytrzymałością mechaniczną i elektryczną, producent zadbał o estetykę wykonania. Dzięki temu matową powierzchnię puszki możemy pomalować farbą i wtopi się ona wizualnie w elewację. Następnie polecamy puszki hermetyczne z rodziny HERMET Box IP65, które znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach natynkowych i zapewniają wysoki stopień ochrony. Producent oferuje szeroki wybór 45 produktów o różnych wymiarach, zróżnicowanej budowie i wyposażeniem oraz sposobem instalacji przewodów do wnętrza puszki. Kolejne produkty dostępne w ofercie to puszki instalacyjne podtynkowe, puszki do płyt KG, pokrywy sygnalizującei puszki z serii LAVA Line. Z kolei spośród oferty rozwiązań natynkowych wyróżniamy puszki instalacyjne natynkowe, natynkowe hermetyczne PH białe, puszki VP oraz puszki hermetyczne przemysłowe PHP.

 

Zapraszamy do hurtowni stacjonarnej i do sklepu elektrycznego on-line!

Produkty marki Elektro-Plast dostępne są w naszej hurtowni elektrycznej ELMAX. Polecamy także wygodne zakupy w naszym sklepie internetowym: www.elektryczny.pl. W naszej ofercie znajdą Państwo pełen asortyment elektrotechniki, najlepszych polskich i zagranicznych producentów!

Kup on-line: